ADALET PROGRAMI

Bölüm Başkanının Mesajı

Kıymetli Öğrencilerimiz ve Öğrenci Adaylarımız,

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Adalet Programı olarak amacımız,  donanımlı kadromuz ile teorik anlamda; gelişen ve geliştirilmeye devam edilecek olan fiziki şartlarımızla da pratik anlamda sizleri yetiştirebilmektir. “Bilgi güçtür” düsturunu benimsemiş her biri kendi alanında yeterlilik sahibi akademik kadromuzla, siz değerli öğrencilerimizin en yetkin şekilde ve alanında söz sahibi olmaya muktedir vaziyette mezun olmanız için çabalamakta ve mezun öğrencilerimizden takip ettiğimiz kadarıyla da bunu yüksek oranda sağlamaktayız.

Yargı teşkilatının her bir kademesinde ihtiyaç duyulan algıları açık, öğrenmeye ve üretmeye istekli personelin yetiştirilmesi görevini üstlenmiş bulunmakta ve başarmaktayız. Program sonunda birer “pratisyen hukukçu” olarak sizleri uğurlamak en temel hedefimiz olup, sosyal bilimlerin tartışmasız en hassasiyet gerektiren alanı olan “hukuk”un üstünlüğünü benimsemiş temsilcilerimiz olarak toplumda hedeflediğiniz statülere kavuşmanız da yine en temel temennimizdir.

Bu şartlar altında, sizler için emek ve bilgilerini paylaşmaya hazır hocalarımız, sizin de bireysel çabanız ile kaçınılmaz hale gelecek kuvvetli başarı inancımız ile sizleri öğrencimiz olarak görmekten mutluluk duyacağımızı belirtir; sağlıklı, mutlu ve doğru adımları atıp doğru tercihler yaparak hedeflerinize eriştiğiniz bir eğitim hayatı dilerim.

 

                                                                                    Öğr. Gör. Vahide Eda BABAGÜR

                                                                                         Hasan Kalyoncu Üniversitesi

                                                                                                    Meslek Yüksekokulu

                                                                                              Adalet Bl. Program Başkanı